Cornell Dubilier (CD17FD301JO3F)
PartNo:
CD17FD301JO3F
Qty:
85
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 300pF 500V +/-5%
Details
Capacitance:
300 pF
Voltage Rating:
500 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:
11.9 mm
Case Width:
5.3 mm
Case Height:
9.9 mm