 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD102FO3F)
Cornell Dubilier CD19FD102FO3F
PartNo:
CD19FD102FO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 136
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 1000pF 500V +/-1%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating:2.5 kV
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.5 mm
Case Width:5.6 mm
Case Height:13.2 mm