 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD102JO3)
Cornell Dubilier CD19FD102JO3
PartNo:
CD19FD102JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 225
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 1000PF500VJ
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.5 mm
Case Width:5.6 mm
Case Height:13.2 mm