 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD122GO3)
Cornell Dubilier CD19FD122GO3
PartNo:
CD19FD122GO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 287
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 1200pF 500V +/-2%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:1200 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.8 mm
Case Width:5.6 mm
Case Height:13.2 mm