 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD182FO3F)
Cornell Dubilier CD19FD182FO3F
PartNo:
CD19FD182FO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 140
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 1800pF 500V +/-1%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:1800 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:17 mm
Case Width:6.1 mm
Case Height:13.5 mm