Cornell Dubilier (CD19FD222JO3)
PartNo:
CD19FD222JO3
Qty:
93
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors MICA 2200PF500VJ
RoHS:
No
Capacitance:
2200 pF
Voltage Rating:
500 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:
17 mm
Case Width:
6.4 mm
Case Height:
13.5 mm