 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD271FO3)
Cornell Dubilier CD19FD271FO3
PartNo:
CD19FD271FO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 88
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 270pF 500V +/-1%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:270 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.3 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:12.7 mm