 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD272JO3)
Cornell Dubilier CD19FD272JO3
PartNo:
CD19FD272JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 560
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 2700PF500VJ
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:2700 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:17.3 mm
Case Width:6.9 mm
Case Height:13.7 mm