 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD361JO3)
Cornell Dubilier CD19FD361JO3
PartNo:
CD19FD361JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 133
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 360pF 500V +/-5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:360 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.3 mm
Case Width:5.1 mm
Case Height:13 mm