 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD471GO3)
Cornell Dubilier CD19FD471GO3
PartNo:
CD19FD471GO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 175
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 470pF 500V +/-2%
Termination Style:Radial
Capacitance:470 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.3 mm
Case Width:5.1 mm
Case Height:13 mm