 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD472JO3F)
Cornell Dubilier CD19FD472JO3F
PartNo:
CD19FD472JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 148
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 4700pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:4700 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:17.8 mm
Case Width:8.9 mm
Case Height:14.7 mm