 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD511JO3)
Cornell Dubilier CD19FD511JO3
PartNo:
CD19FD511JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 123
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 510PF500VJ
Termination Style:Radial
Capacitance:510 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.5 mm
Case Width:5.1 mm
Case Height:13 mm