 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD19FD561FO3F)
Cornell Dubilier CD19FD561FO3F
PartNo:
CD19FD561FO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 144
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 560pF 500V +/-1%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:560 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.5 mm
Case Width:5.1 mm
Case Height:13 mm