 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD4ED470GO3)
Cornell Dubilier CD4ED470GO3
PartNo:
CD4ED470GO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 64
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 47pF 500V +/-2%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Screw
Capacitance:47 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:7.4 mm
Case Width:2.8 mm
Case Height:5.6 mm