 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD4FD221GO3F)
Cornell Dubilier CD4FD221GO3F
PartNo:
CD4FD221GO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 98
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 220pF 500V +/-2%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:220 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:8.6 mm
Case Width:4.1 mm
Case Height:7.9 mm