 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD5CC100DO3F)
Cornell Dubilier CD5CC100DO3F
PartNo:
CD5CC100DO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 193
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 10pF 300V +/- 05%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:10 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:0.27 in
Case Width:0.11 in
Case Height:0.19 in