 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD5CC100JO3)
Cornell Dubilier CD5CC100JO3
PartNo:
CD5CC100JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 92
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 300Volts
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:10 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:6.9 mm
Case Width:2.8 mm
Case Height:4.8 mm