 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD5CC150JO3F)
Cornell Dubilier CD5CC150JO3F
PartNo:
CD5CC150JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 155
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 15PF300VJ
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:15 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:7 mm
Case Width:2.4 mm
Case Height:4.4 mm