 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD5CC180DO3F)
Cornell Dubilier CD5CC180DO3F
PartNo:
CD5CC180DO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 323
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 18pF 300V +/-0.5pF
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:18 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:6.9 mm
Case Width:3 mm
Case Height:4.8 mm