 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD5EC200JO3F)
Cornell Dubilier CD5EC200JO3F
PartNo:
CD5EC200JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 1091
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 20pF 300V +/- 5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:20 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:7 mm
Case Width:2.4 mm
Case Height:4.4 mm