Cornell Dubilier (CD5EC360GO3F)
PartNo:
CD5EC360GO3F
Qty:
87
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 36pF 300V +/-2%
Details
Capacitance:
36 pF
Voltage Rating:
300 V
Tolerance:
0.02
Case Length:
6.9 mm
Case Width:
3.3 mm
Case Height:
5.3 mm