 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD5EC620JO3F)
Cornell Dubilier CD5EC620JO3F
PartNo:
CD5EC620JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 196
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 62pF 300V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:62 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:6.9 mm
Case Width:3.8 mm
Case Height:5.6 mm