 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD5EC680JO3)
Cornell Dubilier CD5EC680JO3
PartNo:
CD5EC680JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 200
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 68PF 300V CAP
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:68 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:6.9 mm
Case Width:3.3 mm
Case Height:5.1 mm