Cornell Dubilier (CD5EC750JO3F)
PartNo:
CD5EC750JO3F
Qty:
199
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 75pF 300V +/-5%
Details
Capacitance:
75 pF
Voltage Rating:
300 V
Tolerance:
0.05
Case Length:
0.27 in
Case Width:
0.16 in
Case Height:
0.23 in