Cornell Dubilier (CD5FA161J03)
PartNo:
CD5FA161J03
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
100
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 160pF 100V +/-5%
RoHS:
No
Termination Style:
Radial
Capacitance:
160 pF
Voltage Rating:
100 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
0 PPM/ C, 70 PPM / C
Case Length:
6.9 mm
Case Width:
4.3 mm
Case Height:
6.1 mm