 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD5FC101JO3F)
Cornell Dubilier CD5FC101JO3F
PartNo:
CD5FC101JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 418
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 100pF 300V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:6.9 mm
Case Width:3.8 mm
Case Height:5.6 mm