Cornell Dubilier (CD5FY331FO3)
PartNo:
CD5FY331FO3
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
88
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 330PF 50V 1%
RoHS:
No
Termination Style:
Radial
Capacitance:
330 pF
Voltage Rating:
50 V
Tolerance:
0.01
Temperature Coefficient:
0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:
6.4 mm
Case Width:
2.4 mm
Case Height:
4.8 mm