 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD6CD150JO3)
Cornell Dubilier CD6CD150JO3
PartNo:
CD6CD150JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 100
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 15pF 500V 5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:15 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:6.9 mm
Case Width:4.6 mm
Case Height:6.1 mm