 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD6ED220JO3)
Cornell Dubilier CD6ED220JO3
PartNo:
CD6ED220JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 391
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 22pF 500V 5%
Termination Style:Radial
Capacitance:22 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:7 mm
Case Width:2.4 mm
Case Height:4.4 mm