 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD6FC101FO3)
Cornell Dubilier CD6FC101FO3
PartNo:
CD6FC101FO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 96
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 100pF 300V +/-1%
Termination Style:Radial
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:6.9 mm
Case Width:4.6 mm
Case Height:6.1 mm