Cornell Dubilier (CD7FA471JO3)
PartNo:
CD7FA471JO3
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
146
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 470pF 100V 5%
RoHS:
No
Termination Style:
Radial
Capacitance:
470 pF
Voltage Rating:
100 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:
7 mm
Case Width:
3.2 mm
Case Height:
6.6 mm