 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD7FA751JO3)
Cornell Dubilier CD7FA751JO3
PartNo:
CD7FA751JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 98
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 750pF 100V +/-5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:750 pF
Voltage Rating:100 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:7.6 mm
Case Width:3.4 mm
Case Height:7.4 mm