Cornell Dubilier (CDA15CD100JO3)
PartNo:
CDA15CD100JO3
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
196
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 10PF 500V 5%
RoHS:
No
Termination Style:
Radial
Capacitance:
10 pF
Voltage Rating:
500 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
200 PPM / C
Case Length:
10.9 mm
Case Width:
3.6 mm
Case Height:
9.1 mm