 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDA15ED330JO3)
Cornell Dubilier CDA15ED330JO3
PartNo:
CDA15ED330JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 300
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 33PF 500V 5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:33 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:10.9 mm
Case Width:3.6 mm
Case Height:9.1 mm