 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDA15FD101JO3)
Cornell Dubilier CDA15FD101JO3
PartNo:
CDA15FD101JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 259
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 100PF 500V 5%
Termination Style:Radial
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:10.9 mm
Case Width:3.6 mm
Case Height:9.1 mm