 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDA15FD121JO3)
Cornell Dubilier CDA15FD121JO3
PartNo:
CDA15FD121JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 184
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 120PF 500V 5%
Termination Style:Radial
Capacitance:120 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.2 mm
Case Width:3.8 mm
Case Height:9.1 mm