 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV16FF101JO3)
Cornell Dubilier CDV16FF101JO3
PartNo:
CDV16FF101JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 197
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 100pF 1000V +/-5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:10.9 mm
Case Width:3.8 mm
Case Height:11.7 mm