 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV16FF102JO3F)
Cornell Dubilier CDV16FF102JO3F
PartNo:
CDV16FF102JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 1071
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 1000pF 1000V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:0.46 in
Case Width:0.17 in
Case Height:0.5 in