 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV16FF222JO3F)
Cornell Dubilier CDV16FF222JO3F
PartNo:
CDV16FF222JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 375
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 2200pF 1000V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:2200 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:11.9 mm
Case Width:6.4 mm
Case Height:13.2 mm