 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV16FF241JO3F)
Cornell Dubilier CDV16FF241JO3F
PartNo:
CDV16FF241JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 199
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 240pF 1000V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:240 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:10.9 mm
Case Width:3.8 mm
Case Height:11.7 mm