 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV16FF331JO3F)
Cornell Dubilier CDV16FF331JO3F
PartNo:
CDV16FF331JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 123
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 330pF 1000V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:330 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.1 mm
Case Height:11.9 mm