 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV16FF361JO3)
Cornell Dubilier CDV16FF361JO3
PartNo:
CDV16FF361JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 139
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 360pF 1000V +/-5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:360 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.1 mm
Case Height:11.9 mm