 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV16FF391JO3)
Cornell Dubilier CDV16FF391JO3
PartNo:
CDV16FF391JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 143
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 390pF 1000V +/-5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:390 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.1 mm
Case Height:11.9 mm