 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV16FF471JO3)
Cornell Dubilier CDV16FF471JO3
PartNo:
CDV16FF471JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 147
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 470pF 1000V 5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:470 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.1 mm
Case Height:11.9 mm