 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV16FF751JO3F)
Cornell Dubilier CDV16FF751JO3F
PartNo:
CDV16FF751JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 91
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 750pF 1000V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:750 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:11.7 mm
Case Width:4.4 mm
Case Height:12.7 mm