 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV19CF150JO3F)
Cornell Dubilier CDV19CF150JO3F
PartNo:
CDV19CF150JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 132
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 15pF 1000V +/-0.05%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:15 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:16.3 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:12.7 mm