Cornell Dubilier (CDV19CF180JO3)
PartNo:
CDV19CF180JO3
Qty:
116
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 18pF 1000V +/-5%
RoHS:
No
Capacitance:
18 pF
Voltage Rating:
1 kV
Temperature Coefficient:
200 PPM / C
Case Length:
16.3 mm
Case Width:
4.8 mm
Case Height:
12.7 mm