Cornell Dubilier (CDV19EF330JO3F)
PartNo:
CDV19EF330JO3F
Qty:
113
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 33pF 1000V +/-0.05%
Details
Capacitance:
33 pF
Voltage Rating:
1 kV
Temperature Coefficient:
- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:
16.3 mm
Case Width:
4.8 mm
Case Height:
12.7 mm