 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV19EF510JO3F)
Cornell Dubilier CDV19EF510JO3F
PartNo:
CDV19EF510JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 124
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 51pF 1000V +/-0.05%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:51 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:16.3 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:12.7 mm