 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV19FF101JO3)
Cornell Dubilier CDV19FF101JO3
PartNo:
CDV19FF101JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 142
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 100pF 1000V 5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.3 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:12.7 mm